Uczniowie drugiej klasy Szkoły Podstawowej w Lińsku, pod kierunkiem pani Małgorzaty Nowak, uczestniczyli w Edukacyjnej kampanii społecznej Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza pod nazwą "Rodzice i dzieci. Powietrze bez śmieci".  

Szkoła, jako pierwsza w województwie kujawsko-pomorskim zgłosiła swój udział w programie. W nagrodę, 14 maja, uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami i panem wójtem – Danielem Kożuchem, uczestniczyli w lekcji pokazowej, którą poprowadził pan Radek Brzózka znany dziennikarz i prezenter telewizyjny. Pan Radek, w niezwykle ciekawy sposób, wytłumaczył dzieciom pojęcie „smogu”. Z udziałem uczniów przeprowadził doświadczenia, które wyjaśniły przyczyny i proces powstawania zanieczyszczonego powietrza, czyli smogu. Dzieci dowiedziały się jak dbać o jakość powietrza i pozytywnie wpływać na otaczający nas świat.

Wszyscy uczestnicy ekologicznej lekcji otrzymali od Gościa pamiątkowe dyplomy z autografem i upominki. Nie zabrakło też wspólnych fotografii. Na zakończenie pani dyrektor Gabriela Kozłowska, w imieniu zebranych, podziękowała panu Radkowi za niecodzienny pokaz i zaprosiła na kolejną wizytę w szkole.  

 

ozio_gallery_jgallery
Ozio Gallery made with ❤ by Open Source Solutions