Zastępca Wójta Katarzyna Daszkiewicz – w imieniu Wójta Daniela Kożucha – złożyła bukiet serdecznych życzeń Pani Jadwidze Klimek z Linówka obchodzącej 95-tą rocznicę urodzin. Jubilatka jako najmłodsza z ośmiorga rodzeństwa urodziła się w Jakubowie w gminie Rytel, gdzie jej ojciec pracował jako leśniczy. Niemal wszyscy z rodzeństwa kontynuowali leśną tradycję, w tym Pani Jadwiga zostając małżonką leśniczego. Do czasu zamążpójścia Jubilatka pracowała w pobliskich Jeziorkach w biurze gorzelni.

ulotka CEEB

CEEB, czyli Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków to system informacji o źródłach ogrzewania budynków w Polsce. CEEB ma wspierać działania w wymianie kopciuchów, a tym samym walkę ze smogiem. Za budowę systemu CEEB odpowiada Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.

napis komunikat na tle budynku

Komunikat Starosty Tucholskiego po posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Przekazuję następujące informacje i komunikaty od służb i inspekcji z terenu powiatu tucholskiego: 

komunikat na czerwonym tle

Informujemy, że nastąpiła zmiana! Przerwa w dostawie wody, która pierwotnie miała nastąpić w dniu 28 czerwca ( wtorek) nastąpi w nocy z 28 na 29 czerwca  z wtorku na środę) w godzinach 23.00- 5.00.

komunikat na czerwonym tle

W dniu 28 czerwca 2022r. nastąpi przerwa w dostawie wody w godz. 7.00 - 17.00 związana z modernizacją stacji SUW.

zdjęcie grupowe

We wtorek 21 czerwca w Urzędzie Gminy w Śliwicach odbyło się uroczyste rozdanie nagród Wójta Gminy  dla absolwentów szkół podstawowych. Nagroda przyznawana jest uczniom, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami, a w szczególności są laureatami konkursów interdyscyplinarnych, przedmiotowych i olimpiad.

komunikat

Wójt Gminy Śliwice podaje do publicznej wiadomości, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy w Śliwicach oraz w biuletynie informacji publicznej BIP w dniu 15.06.2022 roku został wywieszony na okres 21 dni wykaz gruntu przeznaczonego do sprzedaży w miejscowości Łoboda. Nieruchomość stanowi własność gminy Śliwice.

dworzec pkp w Śliwicach

Zapraszamy na program w Borach i na Krajnie dziś o godzinie 19:45 powtórka programu jutro 15.06 o godz. 8:00. Serdecznie zapraszamy więcej szczegółów na www.bydgoszcz.tvp.pl. W programie powiemy ile pieniędzy trafi z drugiej edycji Polskiego Ładu do gminy Śliwice

mapka orientacyjna biegu

Uwaga utrudnienia w ruchu! W związku z biegiem "IV OKONIŃSKA PĘTLA" 11 czerwca (w sobotę) od godz. 17:00 do 19:00, wystąpią utrudnienia w ruchu na drogach:

przetarg napis na zielonym tle

W dniu 3 czerwca 2022 r. w Urzędzie Gminy Śliwice, ul. Ks. St. Sychowskiego 30, 89-530 Śliwice o godz. 10.00 odbył się ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości położonych na terenie Gminy Śliwice, więcej informacji na stronie internetowej: