Przejdź do treści

Szachy opanowały Śliwice

Dodane przez Tomasz Glaza - wt., 09/07/2024 - 09:04
uczestnicy turnieju

Ponad trzydzieści osób wzięło udział w sobotnim (06.07) turnieju szachowym o Puchar Wójta Gminy Śliwice, który odbył się w odnowionym budynku dworca kolejowego w Śliwicach. W zawodach wzięli udział szachiści - Ci młodsi i Ci starsi - z wielu miejscowości m.in. z: Bydgoszczy, Grudziądza, Lniana, Gdańska, czy Tczewa. 

Zawodnicy rywalizowali na dystansie 7 rund z czasem 10 minut plus 5 sekund na rundę dla zawodnika. Najlepszy okazał się Sławomir Kamiński, drugie miejsce zajął Eryk Zamczała, na trzecim uplasował się Tomasz Pilarski.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie internetowej: https://www.chessarbiter.com/turnieje/2024/ti_4440/results.html?l=pl&tb=10_&fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR0DPslz_l_N_eg82fEIBXyhMg5Vsq8fYd3KC99iYdE7yCntIan6uq_IXro_aem_F0SSqS3C3agYpCkS6-y-Yw

Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, które ufundowała Fundacja Zagrajmy Razem, a puchary i statuetki - Gmina Śliwice

To nie wszystko! Kilka dni wcześniej, 22 osoby w wieku od 5 do 13 lat również wzięły udział w turnieju szachowym w ramach "Wakacji na Sportowo" w Śliwicach. Najlepszy okazał się Cyprian Topoliński, drugi był Krzysztof Gradowski, a trzecia Oliwia Leszczyńska. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki, medale oraz koszulki.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! 

Strony w dziale: