Przejdź do treści

Dużo atrakcji podczas Festynu Wędkarskiego „Lin” w Lińsku

Dodane przez Tomasz Glaza - ndz., 30/06/2024 - 12:22
zdjęcie grupowe zwycięzców wydarzenia

Największe włoskie przeboje w wykonaniu Andrei Lattariego, konkurencje dla całych rodzin przygotowane przez OSP Lińsk i liczne stoiska gastronomiczne – tak było podczas sobotniego (29.06) Festynu Wędkarskiego „Lin”. Wcześniej odbyły się zawody wędkarskie, w których najlepszy złowił prawie 1,5 kg ryb. 

Początek sobotnich atrakcji rozpoczął się na jeziorze w Lińsku. 33 zawodników – tych młodszych i starszych wzięło udział w zawodach wędkarskich. Najlepszy okazał się Roman Pliszka, który złowił blisko 1,5 kg płoci. Drugi był Dawid Suchomski, a trzeci Piotr Narloch. Wśród juniorów najwięcej ryb złowił Piotr Kędzierski, a tuż za nim uplasowali się: Karol Lipski i Aleksander Pliszka. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. 

Po części wędkarskiej przyszedł czas na tą rozrywkową – na brzegu jeziora w Lińsku. Na scenie zaprezentowały się solistki Regionalnej Akademii Piosenki w Śliwicach: Emilia Zwolińska, Maja Nowakowska, Oliwia Nowakowska, Marcelina Babińska, Maja Talaśka, Kamila Wilkowska, Julia Rajca, Katarzyna Kożuch. Strażacy z OSP w Lińsku zorganizowali konkurencje. Był rodzinny tor przeszkód, łowienie bilonów z basenu oraz turniej strażackiej piłki wodnej.

Punktem kulminacyjnym imprezy był występ Andrei Lattariego, który zaśpiewał włoskie hity – te współczesne i te starsze. Na koniec była zabawa taneczna, która skończyła się późną porą nocną.

Strony w dziale: