Przejdź do treści

Uroczyste otwarcie drogi w Śliwicach i świetlicy w Byłyczku

Dodane przez Tomasz Glaza - pt., 15/09/2023 - 21:02
Świetlica w Byłyczku - Od lewej Pani wicewójt, sekretarz gminy, sołtys, proboszcz, wójt, minister, wykonawca

Dziś uroczyście oddaliśmy do użytku odcinek nowej drogi łączącej ul. Dworcową i Starogardzką w Śliwicach. Od niedawna mieszkańcy tzw. „piasków” dojeżdżają do swoich domostw po asfaltowej nawierzchni. Powstało też nowe miejsce, na którym można zaparkować samochody, a którego bardzo w tej okolicy brakowało. Jak podkreślił, w swoim wystąpieniu, Wójt Daniel Kożuch dzięki środkom z Programu Polski Ład (95% dofinansowania) powstała droga, która nie tylko bardzo poprawiła warunki dojazdu mieszkańcom, ale prowadzi też do największej w gminie jednostki OSP, do  biblioteki i do przedsiębiorstwa społecznego, działającego prężnie w budynku byłego posterunku policji. 


Kolejne uroczyste otwarcie miało dziś miejsce w Byłyczku. Tu zainaugurowaliśmy działalność gruntownie zmodernizowanej świetlicy. Istniejący budynek, w którym wcześniej mieściły się maleńkie pomieszczenie świetlicy i sklepu, został całkowicie przebudowany, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz – zyskał docieplenie i nową elewację. Przy wejściu dobudowano altanę, która będzie  również schronieniem dla dzieci oczekujących na dowóz do szkoły. Odnowiony budynek jest ozdobą miejscowości. Wieloletni Sołtys Byłyczka Pan Henryk Wysocki był bardzo wzruszony, podkreślał, że bardzo się cieszy z nowej świetlicy oraz z tego, że na otwarciu zgromadziło się tylu mieszkańców i gości.


Świetlica w Byłyczku jest kolejną, po Główce i Laskach świetlicą zbudowaną w ramach jednego projektu, dofinansowanego z Polskiego Ładu. Na finiszu są też prace przy świetlicy w Brzeźnie.
W obu dzisiejszych wydarzeniach uczestniczył minister Łukasz Schreiber, który zwrócił uwagę, że Pogram Polski Ład powstał właśnie po to, żeby finansować inwestycje, o których decydują lokalne społeczności. To w gminie, czy powiecie zapada decyzja, jaki projekt zostanie zgłoszony do dofinansowania. 

Strony w dziale: