Przejdź do treści

Z wizytą na inwestycjach

Dodane przez Tomasz Glaza - wt., 08/08/2023 - 08:08
wójt i przewodniczący rg

Wójt Gminy Śliwice Daniel Kożuch wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Śliwice Zbigniewem Zwolińskim w czwartkowe popołudnie udali się na bieżące inwestycje w celu weryfikacji stanu prac. Tego dnia odwiedzili m.in. nowo powstałą świetlicę w Główce, w której trwają już wyłącznie roboty wykończeniowe.

Na tym etapie prac włodarz gminy Daniel Kożuch wraz ze Zbigniewem Zwolińskim dokonali przymiarki zawieszenia tablicy informacyjnej. Teren dookoła świetlicy został już obsadzony zielenią a przed jej wejściem wyłożono nawierzchnię z kostki brukowej. Koszt tej inwestycji opiewał na kwotę około 860 000 zł. Z wizytą wybrali się również do zmodernizowanej świetlicy w Brzeźnie, która odzyskała dawny blask dzięki wymianie dachu, okien i elewacji oraz zagospodarowaniu terenu wokół.

 

Tego dnia nie zabrakło również wizyty na inwestycjach, których prace rozpoczęły się niedawno. Nowe remizy strażackie w Kręgu oraz w Śliwiczkach zapewnić mają odpowiednie warunki lokalowe dla strażaków i ich sprzętu przeciwpożarowego. Pojawiły się już fundamenty remiz. Łączna wartość tych dwóch zadań wynosi niemal 1 760 000 zł. Prace ruszyły również przy przebudowie budynku urzędu gminy. Jest to jedna z większych, dotychczasowych inwestycji na terenie Gminy Śliwice. Wszystkie te zadania zostały dofinansowane ze środków pochodzących z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Budynek urzędu gminy śliwice
budynek laski
budynek od środka
świetlica w główce
świetlica w główce
świetlica w brzeźnie
świetlica w byłyczku
świetlica w brzeźnie
świetlica w brzeźnie
przygotowanie fundamentów remiza śliwiczki
przygotowanie fundamentów remiza śliwiczki
przygotowanie fundamentów remiza śliwiczki
Przygotowanie fundamentów remiza krąg
Przygotowanie fundamentów remiza krąg

Strony w dziale: