Wójt Gminy Śliwice podaje do publicznej wiadomości, że dnia 23 listopada 2017 r. roku o godz.11-tej w Urzędzie Gminy Śliwice, w sali posiedzeń Urzędu Gminy zostanie przeprowadzony przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działek oznaczonych nr 100/1, 100/2, 100/3, 100/4 przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne położonych w Brzeźnie gm. Śliwice , działek nr 158/1, 158/5, 158/6, 158/7, 158/8 i 158/9 przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne położone w Śliwicach oraz działki nr 232/1 położonej w Śliwiczkach gm. Śliwice oznaczonej w ewidencji gruntów jako nieużytek. Szczegóły poniżej:

Wójt spotkał się z działaczami Towarzystwa Piłkarskiego Ziemi Śliwickiej. Przedstawiciele towarzystwa zaproponowali spotkanie, żeby przedstawić swój punkt widzenia na sprawy dotyczące miejscowej piłki nożnej i udziału drużyn w zorganizowanych rozgrywkach. TPŹŚ wyszło z propozycją ciekawego projektu dla adeptów młodego pokolenia piłkarzy. Towarzystwo chciałoby zorganizować, propagujący wśród najmłodszych uprawianie sportu, program treningów, rozgrywek i imprez sportowych. Celem programu byłoby wyłanianie osób uzdolnionych i ich przygotowanie do gry w miejscowych zespołach.

14 października, na starcie II Śliwickiej Dyszki przy Gminnym Ośrodku Kultury stanęło blisko 400 zawodników (w tym kilkudziesięciu chodziarzy nordic walking). Trasa dla biegaczy niezmiennie prowadziła do Lińska i Rosochatki. Nie zabrakło również kibiców, którzy gorąco dopingowali biegaczy i chodziarzy na całej trasie.

Zwycięzcą biegu został Marek Kowalski z Żukowa, który pokonał 10 km w 32 min i 33 s.
Spośród pań najszybciej na metę przybiegła Katarzyna Pobłocka (UKS Ekonomik Maratonczyk Lebor) z czasem 38 min i 32 s.
Natomiast zwycięzcą marszu nordic walking został Pan Zbigniew Gwizdała z Gołąbka, który trasę 5 km pokonał w 30 min i 12 s.

Najlepszymi zawodnikami z terenu gminy Śliwice zostali Daria Procek i Michał Kraiński (czasy odpowiednio: 43:29 i 37:44, oboje „Biegające Śliwice”). Daria była także pierwsza z terenu Powiatu Tucholskiego. Wśród mężczyzn z terenu powiatu pierwszy na metę przybiegł Rafał Szwarc (Tucholanka Tuchola) z czasem 35:57.
Nagrody dla najlepszych zawodników z terenu gminy ufundowała Gmina Śliwice. Najlepsi z terenu powiatu otrzymali nagrody ufundowane przez Powiat Tucholski.

Stowarzyszenie ‘Gniadosz’ buduje ”arenę” dla spotkań braci koniarskich. Na początku na terenie Gminy Śliwice a obecnie z regionu powiatu tucholskiego, chojnickiego i starogardzkiego. Gniadosz skupia głównie powożących zaprzęgami konnymi ale i jeźdźców stanowiących sporą grupę członków. Organizowane przez nich imprezy cieszą się szerokim zainteresowaniem wśród okolicznych mieszkańców. Zaszczycili swoją obecnością również 15 października, licznie przybywając na spotkanie integracyjne pt: "Hubertusy – Lubocień 2017".

Podczas imprezy konkurencje, które są powtarzane corocznie to:

Pogoń za lisem – zabawa koniarska, której zasady są bardzo proste; uczestnicy pogoni mają za zadanie zerwać lisią kitę z ramienia uciekającego jeźdźca – wywołała wodospady emocji, zarówno wśród uczestników jak i widzów. W tym roku po ucieczce ”lisa” Małgorzaty Lepper liderem okazał się być Michał Kotarski. Zwycięzca konkurencji został uhonorowany pucharem. W związku z tym, iż Pan Michał po raz 3 zdobył puchar to tym razem otrzymał go na stałe.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dyrekcji, Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Oświaty składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, osiągnięć zawodowych, dalszych sukcesów i satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą oraz pomyślności w życiu osobistym.

Należą się dla Państwa podziękowania za trud i poświęcenie włożone w edukację oraz wychowanie młodzieży szkolnej, za przewodnictwo w drodze do zdobywania wiedzy, odkrywania prawdy i kształtowania postaw.

Życzymy zadowolenia z pracy pedagogicznej, poczucia ważności wykonywanego zawodu oraz wdzięczności uczniów, z którymi dzielicie się swoją wiedzą, doświadczeniem i dla których jesteście największym autorytetem.

Dnia 8 października w naszym Kościele odbył się montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Papieskiego. W klimat tego dnia wprowadził wszystkich ks. Mariusz i uczennice z gimnazjum. Uczniowie ze szkoły podstawowej przedstawili scenkę, w której bardzo mocno wstrzymywały słowa, że warto liczyć na dobrego kapitana i jemu zaufać. W przedstawieniu udział wzięli także Przedszkolacy z "Borowiaczka".