Szkoła Podstawowa w Śliwiczkach włączyła się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości poprzez realizację projektu: „Godność, wolność, niepodległość”, który został przygotowany przez Ministra Edukacji Narodowej w ramach rządowego programu wieloletniego „Niepodległa”.

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.
Dnia 8 listopada 2018r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości szczególnie uroczyście uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, instytucjom i organizacjom, które włączyły się w przygotowanie obchodów.

"Oto matka moja i moi bracia"(...) to jest moja matka, ta ziemia! To jest moja matka, ta Ojczyzna! To są moi bracia i siostry! (...) zrozumcie, że te sprawy nie mogą mnie nie obchodzić, nie mogą mnie nie boleć! Was też powinny boleć!

Zapraszamy na program W Borach i Na Krajnie już dziś 13.11.2018r o godz. 19.15, powtórka 14.11.2018r o godz. 19.45 oraz 17.11.2018r o godz. 10.15 www.bydgoszcz.tvp.pl zakładka- programy. W materiale min. o wystawie historycznej , która wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

Dzięki obszernemu artykułowi Pana Dariusza Rząski w polonijnym kwartalniku „Polish Eaglet”, potomkowie emigrantów z naszej okolicy poznają historię, kulturę i obyczaje Śliwic i Borów Tucholskich. Współpraca Pana Dariusza owocuje rosnącym zainteresowaniem podjęciem bezpośredniej współpracy.

W Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada o godz. 11:00 w kościele w Śliwicach odprawiona zostanie msza św. w intencji ojczyzny. Będzie to uroczysta msza z pochodem ofiarnym, oprawą Chóru "Orfeusz" i udziałem pocztów sztandarowych.

Pragniemy państwa poinformować o zmianie głównego adresu e-mail gminy. Stary adres tj. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zostaje zastąpiony nowym adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wszelką korespondencje łącznie z ofertami prosimy kierować na nowy adres.

Jak co roku w dniu 1 listopada 2018r. na cmentarzu parafialnym w Śliwicach odbędzie się kwesta na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków powstałych w okresie od ok. 1906 do 1917 roku. Tegoroczna kwesta odbędzie się w Śliwicach po raz dziesiąty. Dzięki dotychczasowym kwestom zebrano łączną kwotę 70.029,23 zł. W roku bieżącym wyremontowano 4 pomniki.  Społeczny Komitet Odnowy Zabytków w Śliwicach serdecznie zaprasza do udziału w tegorocznej kweście.