14 października, na starcie II Śliwickiej Dyszki przy Gminnym Ośrodku Kultury stanęło blisko 400 zawodników (w tym kilkudziesięciu chodziarzy nordic walking). Trasa dla biegaczy niezmiennie prowadziła do Lińska i Rosochatki. Nie zabrakło również kibiców, którzy gorąco dopingowali biegaczy i chodziarzy na całej trasie.

Zwycięzcą biegu został Marek Kowalski z Żukowa, który pokonał 10 km w 32 min i 33 s.
Spośród pań najszybciej na metę przybiegła Katarzyna Pobłocka (UKS Ekonomik Maratonczyk Lebor) z czasem 38 min i 32 s.
Natomiast zwycięzcą marszu nordic walking został Pan Zbigniew Gwizdała z Gołąbka, który trasę 5 km pokonał w 30 min i 12 s.

Najlepszymi zawodnikami z terenu gminy Śliwice zostali Daria Procek i Michał Kraiński (czasy odpowiednio: 43:29 i 37:44, oboje „Biegające Śliwice”). Daria była także pierwsza z terenu Powiatu Tucholskiego. Wśród mężczyzn z terenu powiatu pierwszy na metę przybiegł Rafał Szwarc (Tucholanka Tuchola) z czasem 35:57.
Nagrody dla najlepszych zawodników z terenu gminy ufundowała Gmina Śliwice. Najlepsi z terenu powiatu otrzymali nagrody ufundowane przez Powiat Tucholski.

Szczegółowe wyniki zamieszczamy poniżej:

II Śliwicka Dyszka OPEN

II Śliwicka Dyszka drużyny

II Śliwicka Dyszka Nordic Walking

Ogromny sukces sportowy odniosła, współorganizująca bieg, miejscowa drużyna „Biegające Śliwice”.

Biegowi towarzyszyły atrakcje nie tylko dla biegaczy. O swoich sukcesach i przygotowaniach do zwycięstwa w 39. PZU Maratonie Warszawskim opowiadał ambasador naszego biegu Błażej Brzeziński. Wszyscy mogli skorzystać ze stoisk edukacyjnych Lasów Państwowych, które przygotowały Nadleśnictwa Woziwoda i Trzebciny oraz zatańczyć w amfiteatrze do układów przygotowanych przez Magdalenę Lipkowską.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas organizacyjnie i finansowo.
Sukces „II Śliwickiej Dyszki” zawdzięczamy współpracy ze Stowarzyszeniem Biegające Śliwice i Gminnym Ośrodkiem Kultury. Wsparcia udzieliła nam straż pożarna ze wszystkich jednostek OSP z terenu gminy, Policja, Zakład Usług Komunalnych oraz wielu wolontariuszy.

W imieniu organizatorów i uczestników serdecznie dziękujemy również wszystkim sponsorom, bez których organizacja imprezy byłaby niemożliwa.

Bieg otrzymał dofinansowanie z budżetu Gminy Śliwice.